Berlin Logo

Zobacz nasze materiały dodatkowe do książek:

Nie wiesz jak przywitać się z rodziną Niemiecką? A może stresuje Ciebie pierwsze spotkanie i chcesz jak najlepiej wypaść? Ten filmik jest dla Ciebie. W nim omawiamy pierwszy kontakt z rodziną.

Niemiecki dla opiekunek #1 - przywitanie się z córką seniorki!

Jak stworzyć dobre pierwsze wrażenie na seniorce?  Przedstawiamy 4 sformułowania, które ułatwią i pomogą przy pierwszym kontakcie z seniorką.

Niemiecki dla opiekunek - #2 - pierwsza rozmowa z córką seniorki!

Jak może wyglądać wspólna rozmowa z seniorem odnośnie spaceru? Oto krótki mini dialog pokazujący sytuację spaceru z seniorem.

Niemiecki dla opiekunek - #3 - Spacer z seniorem! - Herbstliches Wetter und Kastanien.

Pomoc przy wstaniu z wózka jest wyzwaniem? Zobaczcie jakie to proste! Przedstawiamy Wam możliwą sytuację jaka może wystąpić podczas kontraktu.

Niemiecki dla opiekunek - #4 - Pomoc przy wstaniu z wózka!

Temat zainteresowań jest jedną z najczęściej wybieranych tematów przy rozmowach z seniorami kiedy przyjeżdżamy po raz pierwszy do rodziny niemieckiej. Nie wiesz jak zapytać? A może sprawia Ci trudność ta kwestia? Albo chcesz utrwalić nabytą wcześniej wiedzę?  Koniecznie obejrzyj ten film!

Niemiecki dla opiekunek - #5 - Co lubi robić Pan Wolf w czasie wolnym? Jakie są Pana zainteresowania?

Jeden z najważniejszych tematów podczas wyjazdu do Niemiec w opiece jest umiejętność wezwania karetki pogotowie ratunkowego. Przedstawiamy przykładową scenę oraz przydatne słownictwo.

Niemiecki dla opiekunek #6 - Wezwanie karetki pogotowia ratunkowego.

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Pierwsze spotkania są stresujące dla każdego, lecz można przygotować się na taką sytuację. Przedstawiamy scenkę pierwszego spotkania opiekunki z rodziną Wolf.

Niemiecki dla opiekunek #1a - przyjazd opiekunki do rodziny Wolf!

Pierwsza rozmowa z seniorem nie musi być stresująca! Jaka ciekawa sytuacja wydarzyła się podczas tej rozmowy? Zobaczcie sami!

Niemiecki dla opiekunek #2a - pierwsza rozmowa z seniorem Wolf.

Sylwester z osobami starszymi wcale nie musi być nudny! Zobaczcie, jak sylwestra spędzili Pan Wolf i Anna - opiekunka osób starszych.

Berlin Opieka - Sylwester z Panem Wolfen!

Poranki nie są proste, szczególnie wtedy, kiedy senior jest niechętny do współpracy. Zobaczcie jak Anna poradziła sobie z Panem Wolfem w łazience.

Niemiecki dla opiekunek #7 - pomoc w łazience.

Seniorzy w różny sposób wykorzystują swój czas wolny. Jak zaktywizować seniora? Co można robić w czasie wolnym seniora? Zobaczcie sami!

Niemiecki dla opiekunek #8 - Aktywizacja seniora - część 1.

Seniorzy w różny sposób wykorzystują swój czas wolny. Jak zaktywizować seniora? Co można robić w czasie wolnym seniora? Tym razem Anna postanowiła zagrać z panem Wolfem w scrabble.

Niemiecki dla opiekunek #9 - Aktywizacja seniora - część 2.

W jaki sposób rozmawiać z ratownikiem medycznym, kiedy przyjedzie z powodu wezwania karetki pogotowia? Przedstawiamy przydatne słownictwo oraz przykładową sytuację.

Niemiecki dla opiekunek #10 - Wezwanie karetki pogotowia ratunkowego część 2.

Śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków dnia. Przedstawiamy wam sytuację jaka może się wydarzyć na zleceniu.

Niemiecki dla opiekunek #11 - Śniadanie

Pan Wolf ma umówioną wizytę do dr Keller. Anna, opiekunka pana Wolfa w tym odcinku przygotowuje seniora, lecz jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem...

Niemiecki dla opiekunek #12 - Gdzie są klucze...?