Czy firma Berlin - Agencja Pracy jest wiarygodna?

Firma Berlin – Agencja Pracy jest legalnie działającą firmą, która uzyskała wpis do rejestru agencji zatrudnienia (certyfikat nr 10296) prowadzony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Berlin – Agencja Pracy dała poznać się na rynku jako firma rzetelna i wiarygodna. Mamy bardzo pozytywna opinię wśród naszych pracowników jako firma, która zawsze na czas wypłaca pieniądze oraz tej, która zawsze pomaga swoim pracownikom w rozwiązywaniu różnych spraw w trakcie realizacji kontraktów.

Czy praca jest legalna?

Tak. W momencie uzyskania akceptacji ze strony rodziny niemieckiej podpisujemy umowę, dzięki której staje się Pani/Pan osobą przez nas zatrudnioną. Oznacza to, że od tej pory może Pan/Pani korzystać ze świadczeń publicznej służby medycznej. Od momentu podpisania umowy wlicza się też czas pracy do emerytury.

Na jakie zarobki mogę liczyć?

Głównym kryterium Pani/Pana zarobku jest znajomość jęz. niemieckiego oraz wymagania kontraktu, np.: 2 osoby do opieki. Skalę zarobku można zobrazować następująco:

 • Basic1000 Euro
 • A11100 do 1150 Euro
 • A21200 do 1250 Euro
 • B11300 do 1400 Euro
 • B2od 1400 Euro

  Dopłata do drugiej osoby wynosi od 150 do 300 Euro.
  Dodatkowo płacimy za 5 dni świątecznych 100%.

Jak długo trwają kontrakty?

Kontrakty ustalane są zawsze indywidualnie. Oznacza to, że można realizować wyjazd  na 1 miesiąc, na 6 tygodni lub np.: na 2 miesiące.

Zależne jest to od Pana/Pani dyspozycyjności oraz miejsca realizacji kontraktu w Niemczech.

Kto mi pomoże w Niemczech w razie problemów?

Do dyspozycji Pani/Pana oddajemy sieć koordynatorów w Niemczech oraz Polsce. Każda osoba ma przydzielonego indywidualnego opiekuna, który jest odpowiedzialny za Pani/Pana bezpieczeństwo.

Jak są realizowane przejazdy?

Zazwyczaj transport realizujemy poprzez minibusy. Oznacza to, że bus podjedzie dokładnie pod Pani/Pana adres domowy i zawiezie Panią/Pana do rodziny niemieckiej.

Jakie warunki socjalne zastanę na miejscu?

Do dyspozycji rodzina przekaże Pani/Panu osobny pokój, wolny dostęp do łazienki, kuchni. Rodzina niemiecka zapewnia wyżywienie oraz podstawowe środki higieny do użytku.

Jak tanio mogę kontaktować się z rodziną z Polski?

Najlepszą możliwość oferuje internet, w tym skype. Można na nim wizualnie się zobaczyć oraz porozmawiać jak przez telefon.

Drugą możliwością jest dokupienie przez rodzinę niemiecką tzw. countryflat do abonamentu stacjonarnego telefonu. Wówczas można rozmawiać z bliskimi w Polsce za darmo. Warunkiem jest posiadanie również telefonu stacjonarnego w Polsce.

Kolejne możliwości oferuje zakup niemieckiej karty SIM do swojej komórki. Relatywnie korzystne oferty mają tacy operatorzy jak:

 • ALDI TALK
 • Lycamobile
 • Blauword
 • Vodafone

Czy mam do dyspozycji czas wolny?

Oczywiście! Każda rodzina niemiecka zobowiązuje się do przestrzegania Pani/Pana czasu wolnego. Z reguły musi wynosić ona min. 2 godz. w ciągu dnia.